Moje objawy

Co skłoniło mnie, aby zrobić test ciążowy? Mój partner. Właśnie on zauważył, że coś jest nie tak.

Uzasadniał to moją niechęcią do wypicia jakiejkolwiek ilości alkoholu. Mój organizm samoczynnie bronił się przed niewskazaną substancją. To był pierwszy objaw,  którego początkowo nawet nie przypisywałam ciążowym dolegliwościom. Kolejną rzeczą zauważoną właśnie przez niego była nagła ochota na sok jabłkowy. Podobno zachcianki są w późniejszych etapach ciąży, mimo to w moim przypadku był to jeden z pierwszych symptomów. Bolało mnie podbrzusze jakbym miała dostać miesiączkę, więc co chwilę sprawdzałam czy owa się już pojawiła. W momencie, w którym bóle podbrzusza nie ustawały, a miesiączki nadal nie było postanowiłam zrobić test ciążowy. I już pierwszy test po paru sekundach rozwiał moje wątpliwości.


Nie uwierzyłam, więc szybko pobiegłam do apteki po kolejne dwa. Każdy z nich pokazał wynik pozytywny. Tak więc – wizyta u pierwszego ginekologa, którego bardzo szybko zmieniłam ( ten temat zostawię na osobny wpis ). Dopiero drugi ginekolog potwierdził ciążę i powiedział, że wszystko dobrze się zapowiada. I w taki oto sposób zaczęła się moja 9-miesięczna podróż w nieznane. Oczywiście nie odbyło się w moim przypadku bez porannych, popołudniowych oraz wieczornych mdłości. Mniej więcej w 7 tygodniu ciąży byłam szczęśliwa, że mnie ta nieprzyjemna przypadłość ominęła. Rzecz jasna chwile radości nie trwały długo, gdyż tydzień później zaczęły się mdłości i trwały do 14 tygodnia. Zaczynając bloga poświęconego mojej córce zdecydowałam się, aby rozpocząć wpisy od samego początku zmierzając ku chwili obecnej.

A teraz mam pytania do was:

Jakie były wasze pierwsze objawy? Szybko odkryłyście, że jesteście w ciąży, czy raczej początkowo nic nie wskazywało na pojawienie się dziecka? A może to wasi mężczyźni najpierw coś zauważyli? Bardzo jestem ciekawa jak to było w waszym przypadku.

4 thoughts on “Moje objawy

  1. O kurczę, sama miałam obawy, czy, aby nie zaszłam w ciążę, po przeczytaniu tego bloga jestem zdecydowana by udać się do ginekologa, ponieważ mam takie same objawy.Bardzo użyteczny blog.

  2. U mnie było to ciągłe parcie na pęcherz i niechęć do palenia. Później także niestety mdłości. Okazało się, że wszystko przez dwie „fasole” w brzuchu 🙂 Zapraszam także na widzepodwojnie.blogspot.com gdzie również dzielę się swoimi doświadczeniami rodzicielskimi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *